středa 14. července 2010

Francie - den 4

Dnes je svátek Francouzské republiky. Dnes jsme měli 3 workshopy. Miloš Jeremić ze Srbska, Rayda Guzman z Venezuely a Audrey Jers z Francie. Miloš se snažil zčásti aplikovat "Brenifierovu metodu", Audrey zcela, výsledky opět katastrofální. Většina času se stráví nekonečnými diskusemi verbálních problémů, takže jsme se zatím skoro vůbec nedostali k reálnému filosofování. (Zdá se, že primárním cílem těchto "filosofických praxí" není filosofie, ale jakási psychoterapie s filosofickými bonmoty). Užitek je zatím z několika filosofických cvičení a také jsme hráli petanque. Večer jsme byli pozváni k prohlídce soukromého gotického hradu. Jsou zde moc zajímaví lidé, obzvláště si rozumím s indickým profesorem managementu z Tanzánie (Shiv K. Tripathi).

2 komentáře:

  1. Dane, uz jsem z Tebe mel nejakou dobu dojem, ze se Ti libi snad vsechno. Takze diky.

    OdpovědětVymazat
  2. Snažím se věci vidět nejprve z pozitivní stránky, někdy ale mé veškeré snahy selhávají. Je to snad tím, že Francouzi jsou z Marsu? Nebo je to specificky porucha osobnosti Oskara Brenifiera? Je to zde naprosto neuvěřitelné. Na první pohled se tváří, že dělají logiku a pak ji dialekticky eliminují. Brenifier je nejspíš v hloubi duše hegelián, mám podezření, že se považuje za Absolutního Ducha.

    OdpovědětVymazat

 
Licence Creative Commons
Poznámky pod čarou, jejímž autorem je Daniel D. Novotný, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nevyužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 3.0 Česko .
Vytvořeno na základě tohoto díla: poznamkypodcarou2011.blogspot.com